:: Portugalia Holiday Navigator ::

PORTUGALIA
»
Home
»
Geografia
»
Dojazd
»
Zakupy
»
Informacje celne
»
Telefon & Poczta
»
Kuchnia
»
Tradycje
»
Hymne & Flagga
»
Obywatele
»
Swieta narodowe

Atrakcje turystyczne
»
Lizbona
»
Braga
»
Fatima & Angra do Heroismo
»
Inne
»
Sporty
»
slowniczek

Static 9  135x85

Partner
»
 
Wielkabrytania
»
Irlandia
»
Rzym Wlochy
»
Wlochy


 

SportOprócz narodowego sportu Portugalczyków, czyli piłki nożnej, najbardziej popularnymi są sporty wodne. Dla miłośników żeglowania sprzyjającą porą roku jest lato, kiedy wieje tu silniejszy północno-wschodni wiatr. Zakotwiczyć żaglówkę można w Vila Real, Olhao, Faro, Vilamoura, Portimao, Lagos, Sagres i Faro. Windsurfingowcy łapią wiatr w skrzydła na południowym wybrzeżu, zaś wielbiciele surfingu wysokie fale na zachodnim.

Najlepsze miejsca do nurkowania oferują centra sportowe przy południowym pasie wybrzeża (tam wody spokojniejsze), np. w Praia da Luz, Praia da Marinha, Ponta da Piedade. Na dnie morza można podziwiać skaliste rafy i wraki statków.


Bardzo popularne jest łowienie ryb na otwartym morzu. W wodach Portugalii żyje ponad 200 gatunków ryb. Najlepszą porą na połowy jest jesień i zima.
Amatorzy wspinaczki skałkowej znajdą atrakcyjne tereny w okolicach Cascais.
Portugalia jest także rajem dla miłośników golfa - region Algarve słynie w całej Europie. Pola golfowe są otwarte do późna w nocy, np. Palmares, Penina, Quinta do Lago, Vale do Lobo, Laguna & Millenium. W Portugalii nie brakuje też ośrodków jeździeckich, które prowadzą naukę jazdy również dla początkujących. Pola jeździeckie są wyposażone w profesjonalne przeszkody. Konno można pojeździć także wzdłuż wybrzeża.

 Portugalia .net & lizbona.net © holidaynavigator.com 2004- 2021
Niniejsza strona nie jest powiazana z oficjalnym przedstawicielstwem Portugalii.