:: Portugalia Holiday Navigator ::

PORTUGALIA
»
Home
»
Geografia
»
Dojazd
»
Zakupy
»
Informacje celne
»
Telefon & Poczta
»
Kuchnia
»
Tradycje
»
Hymne & Flagga
»
Obywatele
»
Swieta narodowe

Atrakcje turystyczne
»
Lizbona
»
Braga
»
Fatima & Angra do Heroismo
»
Inne
»
Sporty
»
slowniczek

Static 9  135x85

Partner
»
 
Wielkabrytania
»
Irlandia
»
Rzym Wlochy
»
Wlochy


 

Atrakcje turystyczne Portugalii

Stare Miasto w Evorze (UNESCO) w średniowieczu zostało opanowane przez Maurów. Wyzwolił je rycerz Geraldo - nazwany potem "Nieustraszonym". Evora w dawnym okresie świetności była ośrodkiem handlu. Dziś można podziwiać tu zabytki: świątynię rzymską, romańsko-gotycką katedrę, gotycko-mauretańską kaplicę Sao Brás, kościół Sao Francisco i kapliczkę Capela dos Ossos, kościoły Sao Joao Baptista, Nossa Senhora da Graça, Santo Antao i Sao Vicente oraz liczne pałace.

Kompleks klasztorny Mosteiro de Cristo w Tomar (UNESCO) z przełomu XII i XVII w. - jego najatrakcyjniejszym elementem jest bogato zdobione w stylu manuelinskim okno na głównej fasadzie sali Kapituły. Warto też zwiedzić zamek Zakonu Templariuszy, kościoły Santa Maria do Olival, Nossa Senhora da Conceiçao oraz Sao Joao Baptista.

Opactwo Mosteiro de Santa Maria w Alcobaca (UNESCO) założone przez burgundzkich cystersów. Warto się tam udać ze względu na urok gotyckiej fasady kościoła (wewnątrz znajdują się grobowce romantycznej pary kochanków - króla Pedro i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro).

Klasztor św. Marii Zwycięskiej (Mosteiro de Santa Maria da Vitoria) w Batalha (UNESCO) wzniesiony na pamiątkę zwycięstwa króla Portugalii Jana I Wielkiego nad Kastylijczykami. Klasztor reprezentuje styl baroku, zdobią go cudowne witraże w Niedokończonej Kaplicy i w Kaplicy Fundatorów (tu spoczywa król Jan i jego angielska małżonka).

Nie można również pominąć parku krajobrazowego w Sintrze, w centrum którego wznosi się Pałac Królewski (Palacio Nacional) - słynny ze swoich dwóch potężnych stożkowych kominów i pięknych malowideł.

Z nieskażonej niczym natury słynie Parque National da Penhas de Saude i Peneda - Geres obejmujący góry Serra da Peneda, Serra do Geres, Serra da Estrela i Montesinho. Dzikie ptactwo wzbogaca rezerwaty Estuario do Sado i Estuario do Tejo.


 Portugalia .net & lizbona.net © holidaynavigator.com 2004- 2021
Niniejsza strona nie jest powiazana z oficjalnym przedstawicielstwem Portugalii.